Cestování - úvodník

Kategorie: Cestopisy Zveřejněno: sobota 8. únor 2014

 

N O R S K O   2 0 0 8

 

Nádherná, na většině míst stále panenská přiroda, horská tundra s koberci lišejníků, které spásají stáda sobů, splazy divokých ledovců, které v geologické minulosti vyhloubily jedinečné fjordové pobřeží. Skalnaté hory a drsné náhorní plošiny se spoustou vody. Navštívené lokality Oslo, NP Rondane, NP Jotunheimen, NP Hardangervidda, Trollstigveien, NP Jostedalsbreen a další.

 

A L P Y - T O T E S  G E B I R G E   2 0 0 7

 

Víkendový přechod nádherného pohoří severních vápencových Alp s vysokými štíty a "mrtvou měsíční" krajinu rozpraskaných bělostných vápenců, Totes Gebirge je opravdový rakouský unikát

 

P Y R E N E J E   2 0 0 7

 

Volný deník z dovolené 2007, kterou jsem strávil putováním po Pyrenejích s CK Horal. Popis cesty přes Rakousko, Itálii, Francii, Španělsko a Andoru, postřehy ze zajímavých míst, která jsem navštívil (Lago di Garda, Carcassone, la Grande Cascade, Breche de Roland, Valle de Ordesa, Ainsa, Pico de Aneto, Tavascan, NP Sant Maurici, Ardeche).

 

B U L H A R S K O   R I L A - P I R I N   2 0 0 6

 

Bulharsko.

 

R U M U N S K O   F A G A R A S   2 0 0 5

 

Făgăraş je nejvyšším a nejrozlehlejším pohořím Rumunska. Nalézá se v něm také nejvyšší vrchol Rumunska Moldoveanul (2 544 m). Bezmála 70 kilometrů vzdušnou čarou dlouhý hlavní hřeben se táhne ze západu na východ. Tento, lidmi takřka zapomenutý klenot, se stal cílem našeho putování v horkém létě 2005. Cestou do hor jsme navštívili spoustu rumunských měst, vesniček a památek, ve kterých byl člověk vržen, zpět proti času do 19 století. Rumunsko je nádherná země, která má tradici a svoji hrdost. Lidé zde žijící to nemají lehké, ale jsou neskutečně přátelští a ochotní. Člověk si zpětně uvědomí, že spousta banálních věcí, které jsou pro nás samozřejmé, zde představují nepředstavitelný luxus.

 

Zobrazení: 3880