Autor

Narodil jsem se v srpnu 1978 v Moravské Třebové. První fotoaparát se mi dostal do rukou během studia střední školy (Střední Průmyslová Škola Elektrotechnická Mohelnice), kdy jsem si ho sem tam půjčil od rodičů, bohužel již si nepamatuji, o jaký se jednalo, byl to ještě klasický kino film. V současné době žiji a pracuji v Praze, odkud podnikám výpady na všechny světové strany. Po delší odmlce jsem opět začal vnímat foto techniku a její možnosti v roce 2002, kdy jsem si opět čas od času usurpoval první rodinný digitální fotoaparát HP715, velmi jednoduchý nic méně překvapivě obrazově kvalitní stroj.

Koupi prvního opravdu vlastního fotoaparátu jsem uskutečnil v roce 2004. Zakoupil jsem tehdy velmi slušnou Kyoceru M410R. S tímto foťákem jsem projel Rumunsko, Bulharsko a fotil vše, co se dalo. Postupem času mi začala vadit absence volby více parametrů v manuálním režimu. Na podzim 2006 jsem se rozhodl pro koupi zrcadlovky. Sledování trhu, pročítání fór jsem dospěl k rozhodnutí koupit Canon EOS 400D, který byl v té době novinkou a přinesl výraznější technický posun ve své třídě. Od prvních myšlenek na nový fotoaparát jsem zavrhl cestu setového objektivu a hledal adekvátní náhradu. Nemohl jsem si dovolit žádný drahý Lkový, tak na konec zvítězila z mého pohledu rozumná volba a sázka na Tamron AF SP 17-50MM F/2.8 XR Di II LD. Následoval nákup batohu, brašny, filtrů a dalších užitečných věciček. Hlavní zatěžkávací zkouška proběhla v Pyrenejích, pominuli nějaké to focení v ČR.  Na podzim jsem se rozhodl poposkočit o stupínek výše a vyměnil jsem 400D za Canon EOS 40D. Co budu povídat, prostě láska na první pohled. Na začátku léta jsem zakoupil teleobjektiv Canon EF 70-200mm f/4.0L USM a sestavu pořádně prověřil v horkém norském létě. Další přírůstek do rodiny foto vybavení nastal v březnu 2009, kdy jsem neodolal široké slečně Sigma 10-20 mm F4-5.6 EX DC HSM. V srpnu 2010 jsem doplnil vybavení zatím o poslední věci, blesk Speedlite 580 EXII a pevné sklo Canon EF/50 1,8 II. Posledním přírůstkem z roku 2011 je Canon EF 100mm f/2,8 L Macro IS USM. 

 

Nejvíce fotím krajinu, vodu a přírodu, ale v mojí galerii můžete vidět i jiné fotografie. Snažím se fotit tak, abych zachoval realitu, neprovádím žádné složité úpravy ani změny. Držím se hesla raději méně, než více. Občas samozřejmě také experimentuji, pokud se podaří i takou fotografii zde je možno nalézt. Některé fotky je možno najít na různých foto serverech kde mám vytvořený profil.

Doufám, že si zde každý najde něco, co se bude líbit a budete se sem rádi vracet. Budu moc rád, když mi napíšete do návštěvní knihy, co se Vám líbilo a co byste třeba udělali jinak. Jsem jen zapálený amatér, který rád cestuje a našel koníček, který ho baví.

 

 

Úvod

Vítejte na stránkách o focení, horách a místech, které jsem během svého skromného cestování měl to štěstí navštívit. Na těchto stránkách naleznete fotografie z různých zahraničních cestovatelských počinů, ale i z toulání po zemích českých.Většinou cestuji se skupinkou podobných nezmarů, jako jsem já, kteří raději spí pod širákem, nebo ve stanu než luxusním hotelu a kteří prchají před civilizací, aby si oddechli od některých jejich vymožeností a načerpali energii. Aby bylo jasno, k moři jedině až přestane sloužit podvozek :o))

Považuji se za fotografa amatéra, který fotí pro radost a uchování vzpomínek, jehož největším oceněním pozitivní reakce, nebo i konstruktivní kritika.

28.10.2018                                                                                       28.08.2016 

Aktualizována galegie Čerčany - Ke Křížku                                     Přidáno do GPS výletů Jizerské hory I. - Cyklo

10.01.2016                                                                                       11.01.2016

Přidána galegie Nepál Panorama                                                    Přidáno do GPS výletů Lužické hory - Klíč

09.01.2016

Přidána galegie Island Panorama

05.11.2015

Přidána galegie Island 2015

15.10.2015

Přidána galegie Nepál 2014

23.09.2015

Přidána sekce GPS výletník

12.04.2015

Přidána galegie Ukrajina - Boržava 2014

Přidána galerie Ukrajina - Svidovec 2014